Jäsentiedote 7/2020

31.7.2020

Korona-ajan virtuaaliset tapahtumat on saatu nyt pakettiin ja Joensuun Pyöräilijät ry jatkaa toimintaansa suunnitelmien mukaisesti ja elokuussa käynnistetään matalan kynnyksen lenkit niin maantiellä, maastossa kuten myös gravelilla. Tämän lisäksi järjestetään myös muutama IPV-Cupin osakilpailu, Kolin mäkitempon kohtalo varmistuu vielä lähiaikoina. Tapahtumakalenteri löytyy tapahtumat sivulta.

Kaikilla osallistujilla tulee olla säänmukainen varustus, kypärä, juomapullo, tarkoitukseen sopiva pyörä sekä voimassa oleva vakuutus. Joensuun Pyöräilijät ry ei vastaa lenkeillä tapahtuvista mahdollisista vahingoista eikä osallistujia ole vakuutettu seuran toimesta. Matalan kynnyksen lenkit sopivat pääsääntöisesti kaikille pyöräilijöille, tosin nuorten lasten (8-10v) osalta suositellaan myös vanhempien osallistumista tapahtumiin. Tapahtumiin osallistuminen ei vaadi seuran jäsenyyttä, mutta tietysti toivomme mahdollisimman monen liittyvän Joensuun Pyöräilijöiden jäseneksi.

Tervetuloa kaikille mukaan Joensuun Pyöräilijöiden tapahtumiin!

Kesäisin terveisin, Joensuun Pyöräilijät ry